Kalkulator budowy domu

Kalkulator budowy domu

Projekt
Powierzchnia
Garaż
Dach

Wynik

Koszt:

Koszt wznoszenia domu zawsze wiąże się z wydatkami, nawet jeśli na starcie wybieramy najbardziej skromne opcje. Zamiast zakładać plany wymagające licznych poprawek, warto od początku użyć kalkulatora budowy domu, by określić niezbędne środki finansowe do realizacji marzenia o własnym domu. Odkryjcie, jak przydatny jest kalkulator budowlany!

Kalkulator budowy domu

Przydaje się zarówno przy budowie domu od podstaw, jak i przy remontowaniu starych budynków do ponownego zamieszkania. Obliczanie kosztów budowy domu jest łatwiejsze, gdy dysponujemy zgromadzonymi środkami finansowymi. Wsparciem mogą być też kredyty budowlane udzielane przez banki, które w Polsce chętnie oferują długoterminowe finansowanie na budowę domu.

Kalkulator budowy domu – kiedy jest przydatny?

Profesjonalny kalkulator budowy domu jest nieoceniony już na etapie planowania inwestycji. Umożliwia wybór działki, analizę formalności i uzbrojenie terenu. W dalszym etapie kalkulator pomaga w określeniu kosztów budowy, w tym kosztu projektu domu. Decydujemy, czy budujemy samodzielnie, czy zlecamy prace zewnętrznym firmom. Z reguły bezpieczniej jest wybrać tę drugą opcję. Ważny jest także wybór odpowiedniej, zaufanej ekipy budowlanej.

Jak obliczyć koszt budowy domu?

Aby obliczyć koszt budowy domu, użyjcie prostego kalkulatora budowlanego. W rubryce “Projekt” wybieramy opcję gotowego rozwiązania, projektu promocyjnego lub profesjonalnego projektu architektonicznego. Następnie określamy powierzchnię domu (od 80 do 200 m2) i decydujemy o garażu (wbudowany, wiata lub brak garażu), co wpływa na koszty inwestycji.

Etapy budowy domu i związane z tym koszty

Koszt budowy domu kalkulator przedstawia etapami. Fundamenty kosztują około 30 tys. zł, ściany nośne – kolejne 15 tys. zł, a ściany działowe – około 5 tys. zł. Wentylacja to wydatek rzędu 8 tys. zł. Na stropy, słupy i podciągi przeznacza się około 30 tys. zł. Dwuspadowy dach z dobrymi dachówkami to koszt powyżej 30 tys. zł, nie licząc rynien i dociepleń (również około 30 tys. zł). Domek jednorodzinny w stanie surowym to koszt około 120 tys. zł.

Stan deweloperski obejmuje bardziej zaawansowane prace wykończeniowe, jak bramy, kanalizacja, instalacja elektryczna, elewacja z dociepleniem, posadzki i tynk, co kosztuje 80-90 tys. zł.

Stan z wykończeniem to już dom gotowy do zamieszkania, z sanitariatami, oknami, drzwiami i parapetami. Koszt zależy od wybranych materiałów. Stolarka okienna i drzwiowa to wydatek 40-50 tys. zł.

Jak obniżyć koszty budowy domu?

Używając kalkulatora budowy domu, możemy zmniejszyć koszty. Warto określić nasze potrzeby – na przykład zrezygnować z garażu lub wybrać dom parterowy. Działka może być mniejsza, a rezygnacja z niektórych ozdób nie wpłynie negatywnie na estety