Kalkulator styropianu

Kalkulator styropianu

Powierzchnia m2
Grubość

Wynik

Potrzebny styropian:

Przy tworzeniu domowego ocieplenia kalkulator styropianu pomoże nam rozsądnie i bez przepłacania zainwestować w warstwy ochronne dla ścian. Materiały budowlane i ociepleniowe warto kupować w oparciu o odpowiedni research oraz przelicznik styropianu, do którego nie trzeba mieć zbyt wygórowanych zdolności matematycznych. Sprawdźmy, w jak prosty sposób obliczyć, ile styropianu będzie nam potrzebne na ocieplenie ściany!

Kalkulator styropianu

Na przelicznik styropianu mogą mieć wpływ różne czynniki, np. jego struktura. Wyróżniamy styropian zwykły lub frezowany. Odpowiednią opcję także zaznaczamy w kalkulatorze. Stosowany na styropian kalkulator pozwala nam zaoszczędzić czas na ręcznych obliczeniach, nie ryzykujemy żadnego błędu, a wynik obliczeń widoczny jest natychmiast, niezależnie od tego, czy obliczamy ilość sztuk pojedynczych płyt styropianowych, czy też całe paczki.

Kalkulator styropianu – kiedy się przydaje?

Ekspresowy kalkulator styropianu m2 na m3 przydaje się wtedy, gdy kompletujemy wyposażenie ociepleniowe i mamy już gotowe, “zimne” ściany, które wymagają dodatkowej ochrony. Gdy zakupy w sklepie z artykułami budowlanymi trzeba robić pod silną presją czasu – kalkulator styropianu nierzadko może uratować całą sytuację. Ręczne obliczenia z pamięci nierzadko kończą się błędami, co może wiązać się z przeinwestowaniem materiałowym.

Jak obliczyć ilość potrzebnego styropianu? Ile m3 będzie potrzebnych?

Dokonując obliczeń przez kalkulator styropianu, musimy w pierwszej rubryce oznaczyć jego rodzaj. Potem trzeba określić powierzchnię do ocieplenia w m2. Grubość ocieplenia oznaczamy w centymetrach. Przelicznik styropianu w m3 pokaże się nam wraz z sugerowaną liczbą paczek, które powinniśmy zakupić. Ostatnim miernikiem jest minimalna objętość handlowa – także w m3. Gdy kalkulator styropianu przedstawi niezbędne przeliczniki, możemy dokonać rzetelnych zakupów budowlanych bez zbędnego przepłacania za materiał, który mimo wszystko nie należy do najtańszych.