Kalkulator miąższości drewna

Kalkulator miąższości drewna

Długość
Średnica
Rodzaj drewna

Wynik

Miąższość kłody:

Jeśli pracownicy budowlani współpracują ze stolarzami przy tworzeniu obiektów architektonicznych, niezbędnym narzędziem do obliczeń okazuje się kalkulator drewna. Dzięki niemu oblicza się miąższość kłód drewnianych z dokładnością do 0,001 m3, korzystając z wzoru “środkowego przekroju”. Dowiedz się, dlaczego każdy stolarz inwestujący w obiekty wykonane z drewna powinien dokładnie zapoznać się z możliwościami, jakie daje kalkulator drewna!

Kalkulator miąższości drewna

Różne gatunki drewna charakteryzują się odmiennymi właściwościami, jeśli chodzi o miąższość. Inny rodzaj drewna wybieramy do tworzenia ogrodzenia, a inny do tworzenia konstrukcji palisadowej pod obiekty częściowo murowane. Nie każdy gatunek drewna sprawdzi się więc w określonych warunkach. Pomocny kalkulator miąższości drewna pomoże rozwiązać dylemat dotyczący wyboru właściwego materiału pochodzenia naturalnego.

Kalkulator miąższości drewna – kiedy się przydaje?

Kalkulator miąższości przydaje się wtedy, gdy konieczne jest kubikowanie drewna okrągłego, czyli obliczenie jego objętości w metrach sześciennych. Proces obliczeń opiera się na korzystaniu z danych, które zawiera tabela miąższości drewna, dostępna w Internecie. Tablice miąższości drewna okrągłego pozwalają bardziej obrazowo określić jakość i niezawodność wybieranego rodzaju surowca.

Jak działa nasz kalkulator miąższości drewna?

Ekspresowy kalkulator miąższości działa w sposób prosty i czytelny. Przed wprowadzeniem danych do rubryk należy przypisać drewnu określone parametry i cechy charakterystyczne.

Jak obliczyć miąższość drewna w m3?

Aby uzyskać odpowiedni przelicznik drewna na m3, należy wziąć pod uwagę wartość średnicy środkowej kłody, ale bez kory. Średnicę można zmierzyć z korą, jeśli to konieczne, wystarczy taką opcję zaznaczyć w kalkulatorze. Wynik jest odpowiednio dostosowany do informacji z tablic miąższości drewna.

Tabela miąższości drewna

Tabela miąższości drewna składa się z kilku rubryk. Pierwsza to rozpiska najpopularniejszych gatunków drewna. Druga przedstawia wartości wielkości potrącenia na korę. Jeśli interesuje nas waga drewna, kalkulator również może ją obliczyć, choć nie wszystkie rozwiązania posiadają tą opcję.

Jak obliczyć objętość drewna w m3?

W kalkulatorze umieszczamy dane liczbowe – długość i średnicę kłody. Następnie zaznaczamy, czy chcemy odliczyć grubość kory, określamy gatunek drewna i klikamy na opcję “Oblicz”.