Kalkulator pustaków / cegieł

Kalkulator pustaków / cegieł

Długość ściany
Wysokość ściany
Powierzchnia bez cegieł
Długość cegły
Wysokość cegły
Grubość spoiny poziomej
Grubość spoiny pionowej
Głębokość ściany
Waga jednej cegły
Wspólczynnik odpadów

Wynik

 

Gdy po raz pierwszy zabieramy się za budowę domu, nie zawsze mamy rozeznanie, ile określonego typu materiałów budowlanych potrzebujemy, aby spełnić marzenie o nowym domu. Dowiedzcie się, dlaczego warto skorzystać z takiego narzędzia jak kalkulator pustaków w sieci, aby zarządzać budową świadomie i ekonomicznie.

Kalkulator pustaków / cegieł

Korzystanie z kalkulatora pustaków jest ważne, ponieważ budowa domu jest kosztowna, a oszczędności są kluczowe. Stosując kalkulator cegieł lub innych materiałów budowlanych, unikamy przepłacania, a zaoszczędzone środki możemy zainwestować na przykład w elementy wyposażenia wnętrz.

Kalkulator cegieł / pustaków – kiedy się przydaje?

Praktyczny kalkulator ile cegieł na m2 jest przydatny, gdy musimy obliczyć ilość materiałów pustakowych lub ceglanych potrzebnych do budowy. Czytelny kalkulator ile pustaków na dom określa w jednej chwili nie tylko ilość cegieł, ale także planowanie otworów w ścianach, spoiny, prawdopodobieństwo odpadów i masę zamawianego materiału.

Jak obliczyć ilość pustaków na m2?

Aby obliczyć, ile pustaków na m2 potrzebujemy, kalkulator wyświetli wynik po podaniu długości i wysokości ściany. Należy uwzględnić także powierzchnie przeznaczone pod drzwi i okna. Następnie wpisujemy w kalkulatorze długość i wysokość wybranej formy budulcowej, szerokość spoiny pionowej i poziomej. Miała głębokości ściany pomoże określić, czy chcemy stworzyć ścianę z jednego czy kilku rzędów cegieł lub pustaków. W kolejnej rubryce umieszczamy masę jednego modułu budulcowego i współczynnik odpadów, którego wartość można znaleźć na opakowaniach producentów. Metoda w sieci pozwala usprawnić prace budowlane i dokładniej określić inwestycje z nimi związane.