salon

Listwy podłogowe – czy warto je kupić?

Listwy podłogowe, zwane cokołami, to całkiem istotne, choć niepozorne elementy wystroju wnętrz. W wielu pomieszczeniach nie są przysłonięte meblami, więc od razu przyciągają wzrok. Dopełniają całość aranżacji i stanowią dodatkowy element wyposażenia podnoszący estetykę całego pomieszczenia. Wysokiej klasy produkty cieszą się dużą popularnością wśród klientów oraz specjalistów z branży wykończeniowej. W szerokiej ofercie rynku bez trudu można je dopasować do kolorystyki wnętrza i użytych w nim faktur i materiałów. Warto jednak, by cokoły nie tylko odpowiednio się prezentowały, ale i skutecznie pełniły swoje funkcje. Jakie zadania spełniają listwy podłogowe? Jakie cechy ma produkt dobrej jakości? Sprawdźmy to!

Listwy przypodłogowe – gdzie stosować?

Nowoczesne listwy podłogowe to niezwykle eleganckie i praktyczne produkty. Listwy dekoracyjne oraz sztukateria są obecnie wzbogacane o różne technologie, dzięki którym stają się jeszcze bardziej funkcjonalne. Listwy podłogowe dobrej jakości mogą być wykorzystane w każdym pomieszczeniu –  nawet tam, gdzie panuje podwyższona wilgotność, np. w łazience. Bardzo dobrze odnajdują się też w miejscach komercyjnych takich jak biura, restauracje czy hotele. Niebanalne rozwiązania producentów, np. Mardom Decor (https://www.tapety-sklep.com/pl/c/Listwy-podlogowe/2683), pozwalają zamontować listwy na półokrągłej ścianie, zamaskować okablowanie czy zamontować taśmę LED. Zaletą nowoczesnych listew podłogowych jest również to, że są gotowe do montażu, dlatego można założyć je samodzielnie. Listwy przypodłogowe to zatem propozycja dla tych, którzy niskim nakładem czasu i pieniędzy chcą uczynić swoje wnętrze bardziej eleganckim i praktycznym.

Funkcje listew podłogowych

Listwy podłogowe spełniają we wnętrzu kilka ważnych funkcji. Jedną z nich jest ukrycie szczeliny dylatacyjnej pomiędzy ścianą a podłogą. Szczelina dylatacyjna, w zależności od wielkości pomieszczenia, wynosi od kilku do kilkunastu milimetrów, dlatego należy uwzględnić jej szerokość, dobierając listwę podłogową – musi ona dokładnie zakrywać całą szczelinę. Listwy, np. listy podłogowe Mardom Decor, estetycznie zachodzą na ścianę i podłogę, zakrywając niechcianą szczelinę, a jednocześnie zabezpieczają powierzchnię przed uderzeniem odkurzaczem lub przypadkowym zabrudzeniem w czasie mycia podłogi. Wypełniają zatem kolejne zadanie listew podłogowych – zabezpieczają ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniami oraz znakomicie ograniczają zbieranie się kurzu czy wilgoci w rogach pomieszczenia oraz między przewodami. Bardzo ważna jest też funkcja wpływająca na estetykę pomieszczeń – po pierwsze – listwy dekorują wnętrze, stanowiąc gustowne wykończenie ścian, po drugie – dzięki listwom mamy możliwość zamaskowania kabli.

  Przekaźnik poziomu cieczy w domu – czy warto?

Marka Mardom Decor

Polska marka Mardom Decor istnieje na rynku od wielu lat i zajmuje się produkcją listew dekoracyjnych oraz sztukaterii. Firma oferuje między innymi listwy podłogowe, ścienne, oświetleniowe, sufitowe czy elastyczne oraz elementy dekoracyjne, takie jak rozety, narożniki czy kolumny. Wszystkie produkty są wykonane z najwyższej jakości wodoodpornych materiałów, dzięki czemu świetnie prezentują się przez długie lata. Część listew jest wyposażona w innowacyjną technologię LightGuard, dzięki której światło nie przebija się przez ich powierzchnię. Mardom Decor oferuje także gładkie, pokryte satynową powłoką listwy podłogowe linii Premium, które stanowią ekskluzywne wykończenie podkreślające elegancki wygląd wnętrz. Co ciekawe, w asortymencie marki Mardom Decor można znaleźć wiele wzorów, które pasują do różnorodnych stylów wnętrzarskich – klasycznie proste propozycje do nowoczesnych aranżacji lub bardzo bogate zdobione projekty idealne do przestrzeni urządzonych w stylu glamour czy pałacowym. Zarówno wielbiciele minimalistycznych form, jak i miłośnicy stylu glamour oraz barokowych zdobień odnajdą w ofercie idealne listwy dekoracyjne oraz niebanalną sztukaterię do wnętrz. Warto również podkreślić, że produkty marki Mardom Decor cieszą się uznaniem zadowolonych klientów i były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami w konkursach branżowych.