lekarz

E-recepta online – gdzie i jak można ją zamówić?

Każdy z nas wielokrotnie spotkał się z sytuacją, kiedy niezbędny nam był konkretny. Niestety był on na receptę, co wiązało się z koniecznością udania się do odpowiedniego lekarza, aby poprosić o wystawienie papierowego dokumentu.

Od pewnego czasu papierowe recepty poszły w odstawkę i zostały zmienione na e-recepty. Coraz bardziej popularne staje się też korzystanie z możliwości zamawiania recepty online. Warto więc zaznajomić się z tym tematem.

Czym jest e-recepta?

Jest to elektroniczna forma klasycznej już papierowej recepty, którą wszyscy doskonale znamy.

Kluczem do korzystania z niej jest posiadanie Internetowego Konta Pacjenta. Dzięki obecności pacjenta w tym systemie lekarz może bez problemu wystawić e-receptę.

Jak zamówić e-receptę online?

W ramach szybszego zdobycia e-recepty bez konieczności wychodzenia z domu warto zdecydować się na zamówienie jej online.

Jest to bardzo prosta czynność, możemy np. z strony www prowadzonej przez lekarza, na której to możemy zamówić konsultacje medyczną, zwieńczoną wystawieniem takiej recepty.

Jedynym z takich serwisów jest serwis Erecepta online. Recepta w 5 minut

Gdzie mogę znaleźć otrzymany kod recepty?

Jeśli zdecydujesz się zamówić receptę online, po jej zamówienie otrzymasz jej kod na kilka sposobów np. poprzez e-mail, SMS lub też znajdziesz go w aplikacji mObywatel, czy na swoim IKP ( Internetowym Koncie Pacjenta ).

Dlaczego warto zamawiać e-receptę online?

  • korzystanie z e-recepty pozwoli nam zaoszczędzić czas
  • brak potrzeby wychodzenia z domu
  • pewność co do czytelności tego ważnego dokumentu
  • nawet jeśli zapisane jest wiele leków to można wykupywać je w różnych aptekach
  • trudniej jest zgubić ten dokument – znajduje się on również w Internetowym Koncie Pacjenta
  • receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce
  • zmniejsza ona ryzyko wydania nieprawidłowego leku
  • może być wydana już po e-wizycie
  Osuszanie murów - osuszanie przez podcinanie i iniekcja chemiczna

Warto więc korzystać z e-recepty oraz możliwości, jakie niesie za sobą zamawianie jej online. Daje to wygodę, bezpieczeństwo i szybką jej dostępność.

Pozwoli nam to nie tylko na szybkie załatwienie recepty, ale też ograniczyć czas w przychodni i narażanie się na długie oczekiwanie na wizytę.