ekologiczne sprzatanie domu

Ekologiczne sprzątanie w domu – jak to robić? Poznaj pomocne ebooki!

Utrzymanie domowego porządku wymaga czasu, i niestety kosztów. Dostępne detergenty nie tylko pochłaniają sporą część budżetu, ale również zawierają szkodliwe (zarówno dla zdrowia, jak i środowiska) substancje chemiczne. Jeśli chcesz zmniejszyć comiesięczne koszty, a przy tym stać się bardziej „eko” – postaw na sprawdzone, domowe sposoby radzenia sobie z codziennym brudem. Wykorzystując produkty dostępne w niemal każdej kuchni możesz zadbać o czystość, a przy okazji wspomagać ochronę środowiska. Na czym polega ekologiczne sprzątanie w domu? Dowiesz się tego z poniższych informacji.

Poznaj moc sody oczyszczonej

Tani składnik, znajdujący swoje zastosowanie w kuchni. Używany i kojarzony z dawnymi przepisami babć skutecznie usunie brud, przyczyniając się do zwiększenia grubości portfela. Soda to doskonały środek zmiękczający wodę oraz zwiększający właściwości klasycznego mydła. Świetnie sprawdza się podczas szorowania, skutecznie sprawdzając się w roli wybielacza i odrdzewiacza. Błyskawicznie usuwa nieprzyjemne zapachy sprawdzając się podczas codziennych porządków.

Niezawodny ocet kuchenny

Jego pomoc jest nieoceniona. To doskonały środek czyszczący błyszczące powierzchnie – usuwa brud i kamień, redukując nieprzyjemne zapachy i smugi. Z łatwością możesz wykorzystać go do mycia szyb i domowych luster, a także łazienkowych i kuchennych kafelków czy armatury. Równie skutecznie sprawdzi się w doczyszczaniu przypalonych garnków, polerowaniu fug czy też usuwaniu pleśni ze ścian. Jest środkiem ekologicznym i tanim. Warto więc przekonać się samodzielnie o jego „magicznych” mocach.

Kwasek cytrynowy o wspaniałym zapachu

Posiadając kwasek cytrynowy bądź sok z cytrynu możesz zdziałać prawdziwe cuda w codziennych porządkach. To środek świetnie radzący sobie z tłustymi powierzchniami. Sprawdza się także w walce z kamieniem, a przy tym wspaniale odświeża, niwelując przykre zapachy. W połączeniu z solą jego działanie jest jeszcze lepsze, dlatego nie czekaj i stwórz pastę, z pomocą której doczyścisz niemal wszystkie powierzchnie.

  Jak usunąć plamy z czekolady? Skuteczne sposoby na czekoladowe plamy

Pomocne e-booki dla każdego

Chcąc przestawić się na ekologiczne porządki warto poznać pewne triki, dzięki którym sprzątanie stanie się łatwe i przyjemne. Doskonałym pomysłem jest zakup nowoczesnych e-booków, które dostarczają sprecyzowanej wiedzy w tym temacie. W sieci dostępnych jest co najmniej kilka propozycji, z pomocą których nauczysz się samodzielnie tworzyć domowe środki czystości, nie pochłaniające budżetu i sprawdzające się w wielu sytuacjach. Możesz również poszukać informacji na różnych stronach internetowych – przepisów na środek do czyszczenia okien z octem, wspaniałą pastę z dodatkiem kwasku cytrynowego czy roztwór na bazie sody oczyszczonej jest mnóstwo. Warto poświęcić odrobinę czasu, aby nie tylko sprawić, że dom stanie się czysty i pachnący, ale również zadbać o własne zdrowie i środowisko. A jeśli dodatkowo można tym sposobem zaoszczędzić znaczną sumę – tym lepiej!