stolik

Stolik drewniany o wielu funkcjach

Urządzając dom naszym głównym celem jest próba połączenia funkcjonalności pomieszczeń z  wystrojem odpowiadającym naszemu stylowi. Jednym z ważniejszych miejsc w domu jest salon, który często pełni funkcję serca domu, gdyż jest to przestrzeń zarówno dla relaksu jak i spotkań z bliskimi. Nieodłącznym elementem pokoju dziennego jest miejsce, w którym można napić się kawy czy herbaty, które stanowią nieodłączny element każdej rozmowy. Właśnie tutaj istotną rolę spełnia drewniany stolik, który przydaje się w czasie spożywania ulubionych napoi, delektowania się pysznym deserem ale również jako miejsce na drobne przekąski w czasie oglądania filmu. Może stanowić również przestrzeń na książki, czasopisma a także pilot do telewizora.

Taki niewielki mebel może również znajdować się koło łóżka w sypialni, wtedy spełnia swoją rolę jako podstawka pod lampkę lub miejsce gdzie można odłożyć rzeczy przed snem np.: okulary czy zegarek. Jednak ten niepozorny przedmiot może mieć również zastosowanie w przedpokoju czy innym pomieszczeniu, gdzie będzie pełnił funkcję podstawki do okładania drobnych rzeczy przed wyjściem czy zaraz po przyjściu do domu i jednocześnie ozdabiał wnętrze.

Stolik jako towarzyskie centrum domu

Stolik drewniany, wykorzystywany jako stolik kawowy może sprawić, że nasz dom czy mieszkanie będą jednym z ulubionych miejsc naszych znajomych, gdzie chętnie będą spędzać z nami wspólny czas. Nic nie smakuje lepiej jak kawa w dobrym towarzystwie i miłym otoczeniu. Mebel ten może pełnić również inne funkcje m.in. jako idealna przestrzeń do zabawy dla dzieci np.; rysowania, lepienia z plasteliny czy zabawy lalkami. Należy także pamiętać, że oprócz szerokiego wachlarza swoich funkcji, spełnia również ważną rolę jaką jest dopełnienie wnętrza. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary nie zajmuje wiele miejsca i można go w łatwy sposób przestawić, co ułatwia zmianę aranżacji w każdej chwili.

  Chcesz mieszkać w Gdańsku? Dowiedz się dlaczego warto!

stolik2

Oryginalny i funkcjonalny

Szeroki asortyment stolików jaki możemy znaleźć w przestrzeni internetowej może być tak naprawdę utrudnieniem w podjęciu odpowiedniej decyzji. Należy pamiętam, że oprócz wyglądu ważna jest też jego wytrzymałość skoro ma stanowić nie tylko podstawkę pod kawę ale także miejsce na zabawę naszych dzieci. Dlatego przy wyborze odpowiedniego mebla do naszego pomieszczenia należy w pierwszej kolejności kierować się jakością. Ręcznie robione stoliki drewniane na pewno mogą zapewnić o swojej solidności i wytrzymałości wykonania. Jest to najważniejsza cecha jeśli chodzi o wybór mebli mających nam służyć przez wiele lat. Stoliki handmade wyróżniają się również oryginalnością, gdyż każdy z nich jest niepowtarzalny, a niebanalne pomysły dodają im uroku i zachwycą na pewno każdego gościa w naszym domu. Na stronie można znaleźć m.in. stolik kawowy z plastra topoli kanadyjskiej, stolik z mchem, stolik drewniany z ceramiką, stolik zalany żywicą, turkusowy stolik ze złotą mandalą. Stolik o blacie z pnia może być idealną ozdobą i funkcjonalnym meblem zarówno w nowoczesnym jak i klasycznym mieszkaniu.