Style wnętrzarskie w 2024 roku — trendujące style w bieżącym roku!

Początek 2024 roku, to zwykle czas podsumowań, ale także przewidywań, co będzie trendowało w branży wnętrzarskiej w nadchodzącym roku. Często są to nowe rzeczy, które naturalnie uzupełniają dotychczasowe trendy lub po prostu motywy, które nadal będą się utrzymywały. Jakie style zatem będą dominowały w 2024 roku? Czego można się spodziewać?

Styl japandi — elegancja i prostota w jednym

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym prym będzie wiódł ukochany przez wszystkich styl japandi. To rozwiązanie dla minimialistów, którzy chcą w swych wnętrza zawrzeć zarówno elementy stylu japońskiego, jak i skandynawskiego ducha. Zastosowanie stylu japandi w swoich aranżacjach wprowadzi do pomieszczeń harmonię, minimalizm i prostotę. To styl, w którym nie może zabraknąć takich elementów, jak jasne kolory, proste meble, naturalne materiały, a także rośliny. W połączeniu tego wszystkiego otrzymujemy funkcjonalne i estetyczne wnętrze, które sprosta potrzebom każdego minimalisty!

Styl boho — przeciwieństwo nudy

Styl boho w 2024 roku kształtuje się nie tylko jako eksplozja kolorów i artystycznej swobody, ale podobnie jak w ubiegłym roku jako wyraz troski o środowisko. Ten harmonijny związek pomiędzy zmysłową różnorodnością a zrównoważonym projektem wnętrz stawia środowiskową odpowiedzialność w centrum działań. Wybór materiałów, takich jak bambus, ratan czy korek, oraz korzystanie z odnawialnych źródeł stają się naturalnym przedłużeniem koncepcji stylu.

Ponadto boho wciąż hołduje artystycznym i rzemieślniczym podejściem do designu, prezentując stylizowane meble z drewna egzotycznego. Kolorowe poduszki, makramy i tkane dywany tworzą atmosferę, która nie tylko przeciwstawia się nudzie, lecz także stanowi celebrację artystycznego podejścia do przestrzeni, inspirując do tworzenia wnętrz pełnych życia oraz wyrażających indywidualność.

  Zestawy podtynkowe WC - ukryta funkcjonalność w łazienkach  

Styl eklektyczny — spersonalizowane wnętrze

Styl eklektyczny, będący jednym z głównych trendów w aranżacji wnętrz na rok 2024, oferuje fascynującą podróż przez nieograniczone możliwości personalizacji. Niepodważalnym atutem eklektyzmu jest elastyczność, która pozwala na łączenie mebli i dodatków z różnych epok, kultur oraz klimatów w spójny, harmonijny sposób. Kluczowym aspektem tego podejścia jest odzwierciedlanie w przestrzeni własnej osobowości, zainteresowań i pasji. Niech styl eklektyczny z personalizowanymi dekoracjami stanie się ścieżką do wyrażenia siebie, gdzie odwaga w eksperymentowaniu z kolorami, wzorami, fakturami, a także formami przekłada się na unikalny charakter przestrzeni.

Styl brutalistyczny w aranżacji wnętrz — połączenie surowości oraz delikatności

Styl brutalistyczny, wywodzący się z architektury późnego modernizmu w latach 40. i 50. XX wieku, powraca do pierwszego planu w projektowaniu wnętrz, przyjmując różne oblicza. W 2023 roku zaczął pojawiać się już w niektórych przestrzeniach, a w 2024 roku będzie już pełnoprawnym trendem w aranżacji.

We wnętrzach w stylu brutalistycznym dominują przede wszystkim surowe materiały, jak beton, stal czy cegła. Do tego wszelkie powierzchnie muszą być naturalne i szorstkie, bez żadnych wygładzeń, szczegółowych obróbek, dlatego często wszelkie rzeczy we wnętrzach mają nietypowe kształty.

Styl eko — dla miłośników życia w zgodzie z naturą

Ponadto w roku 2024 popularny staje się styl eko — nieograniczony jedynie do chwilowej tendencji, lecz stanowiący przemyślany wybór w stronę zrównoważonego projektowania wnętrz. Nie można zapomnieć tutaj o naturalnych materiałach, praktykowaniu recyklingu oraz wykorzystywaniu rozwiązań energooszczędnych. Przestrzenie urządzone w tym stylu emanują troską o środowisko, jednocześnie kreując harmonijną i zdrową atmosferę dla ich mieszkańców. Jest to propozycja dla tych, którzy pragną łączyć funkcjonalność z odpowiedzialnością wobec planety.

W 2024 roku te trendy prezentują niezwykłe bogactwo możliwości, umożliwiając każdemu znalezienie rozwiązania idealnie odzwierciedlającego jego indywidualny gust i wartości.

Artykuł sponsorowany