Jakie trendy panują w projektowaniu mebli na wymiar?

Projektowanie kuchni na wymiar rządzi się swoimi prawami, każdy ma możliwość stworzenia czegoś wyjątkowego. Aktualnie jednak panują trendy, które mogą znacznie pomóc wszystkim tym, którzy nie do końca wiedzą, jak zabrać się za projekt.

Minimalistyczny styl i naturalne materiały

Przodującym stylem w projektowaniu mebli na wymiar jest minimalizm. Nie można się temu dziwić, przede wszystkim brak okazałych wzorów, które często można nazwać zbędnymi, wpływa nie tylko na nowoczesny charakter mieszkania lub domu, ale również zmniejsza cenę zakupu mebli na wymiar. Dlatego też polecamy decydować się na prostą formę, jasne kolory oraz brak dekoracji. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się jeszcze przez najbliższe lata. Kolejną kwestią są materiały, w tym przypadku możesz mieć pewność, że naturalność zawsze będzie stała przed sztucznymi tworzywami. Wybierz więc meble drewniane, nie bój się eksperymentować z innymi materiałami, takimi jak kamień czy ceramika, które również mogą pojawić się w meblach, na przykład na blatach kuchennych.

Meble do kuchni na wymiar – inspiracja naturą

Meble do kuchni na wymiar mogą przybierać różną formę, nie da sie jednak ukryć, że pożądana jest naturalność. Ma to oczywiście duży związek z materiałami, z jakich przygotowuje się meble na wymiar. Warto jednak dodać, że nie tylko, bo w trendach wnętrzarskich panuje już od lat przekonanie, że naturalne barwy są jednymi z najlepszych nie tylko pod kątem wykończenia mieszkania lub domu, ale naszego samopoczucia. Jakie więc kolory warto wybrać? Możliwości jest naprawdę wiele, od zieleni, aż po brąz czy beż. Co więcej, możesz ze spokojem stawiać na barwy ziemi, ciepłe i przyjemne. W połączeniu z naturalnymi materiałami i minimalistycznym stylem będzie to strzał w dziesiątkę.

  Klimatyczne oświetlenie ogrodu. Wybierz girlandę świetlną LED!

Inteligentne rozwiązania w kuchni na wymiar

Meble na wymiar mają cechować się przede wszystkim funkcjonalnością, dlatego szczególnie w kuchni warto zadbać o ich inteligentne funkcje i rozwiązania. Technologia dziś sprawia, że możemy wybierać spośród wielu różnych produkcji, często wielofunkcyjnych. Przykładem może być łóżko wyposażone w dodatkowe półki i szuflady na książki czy też odzież. Nie można zapomnieć o składanych biurkach czy zintegrowanych pojemnikach na śmieci z automatycznym otwieraniem. Oczywiście to jedynie przykłady, tutaj ogranicza Cię wyobraźnia i możliwości stolarskie. Jeśli chcesz poznać więcej wyjątkowych mebli na wymiar, sprawdź ofertę sklepu AMS Meble, znajdziesz tam naprawdę wiele propozycji.

Kuchnia na wymiar integrująca się z resztą domu

Na koniec warto wspomnieć o integracji kuchni z pozostałymi pomieszczeniami w domu. Ważne jest, aby kuchnia na wymiar połączona była z resztą wnętrza. Będzie to możliwe na przykład poprzez otwartą przestrzeń pomiędzy kuchnią a salonem, jadalnią i przedpokojem czy też łazienką z sypialnią. To nie tylko świetnie wygląda, ale również daje znacznie większą swobodę podczas aranżacji pomieszczeń.