skladane krzeslo

Krzesła składane – funkcjonalny mebel do małego mieszkania

Metraż lub układ Twojego mieszkania jest na tyle mały, że standardowe rozwiązania, w tym pełnowymiarowe meble nie wchodzą w grę? Spokojnie! Wcale nie oznacza to, że musisz rezygnować z posiadania jadalni z wygodnym stołem i krzesłami. Przeciwnie – możesz sięgnąć po konstrukcje, które idealnie wpiszą się zarówno w układ przestrzenny, jak i styl Twojego domu.

zlozone krzeslo

Czy krzesła składane pasują do mieszkania?

Wydawać by się mogło, że krzesło składane jest zarezerwowane wyłącznie na wyjazdy turystyczne oraz rekreacyjne. Nic bardziej mylnego! Dzisiaj krzesła składane wyglądają tak efektownie, że nie sposób oprzeć się im podczas urządzania mieszkania, zwłaszcza małego.

Krzesła składane świetnie sprawdzają się w mniejszych kuchniach oraz jadalniach, gdzie brakuje miejsca na pełnowymiarowe meble. Są doskonałe także dla singli i par, które na co dzień jedzą posiłki w małym gronie, a tylko okazjonalnie spotykają się z rodziną czy przyjaciółmi. Dlatego też uważamy, że krzesła rozkładane powinny znaleźć się w każdym domu:

  • możesz stosować na co dzień przy każdy posiłku,
  • możesz potraktować jako dodatkowe meble na czas, gdy przychodzą goście.

zlozone krzeslo od boku

Krzesła rozkładane – jakie mają zalety?

Głównym powodem, dla którego wybieramy krzesła rozkładane jest oszczędność miejsca. Chcąc pozostawić sobie swobodę poruszania się po mieszkaniu, możemy wybrać kompaktowe meble, które po posiłku szybko i bez trudu złożymy. 

Po złożeniu meble opieramy o ścianę, wsuwamy za szafę, a nawet układamy na niej. Płaskie meble łatwiej ulokować w dowolnym miejscu, aby nie przeszkadzały, lecz zawsze były pod ręką. Niektórzy decydują się podwieszać je na specjalnie zamontowanych haczykach.

Inne pomysły na wykorzystanie krzeseł składanych

Okazuje się, że inwestując w krzesła składane będziesz mógł korzystać z nich w wielu różnych sytuacjach i miejscach. Krzesło składane, szczególnie zaś krzesło futurystyczne jest świetnym uzupełnieniem wystroju kuchni czy jadalni. Jednak, jeżeli wybierzesz takie w wersji nie tylko indoor, ale też outdoor.

  Jak wykorzystać regały w mieszkaniu?

Są to:

  • krzesła składane ogrodowe,
  • krzesła składane balkonowe,
  • krzesła turystyczne.

Lekkie i niewielkie krzesła rozkładane są wygodne w przenoszeniu. Można zatem zmieniać ich położenie, stosować w jadalni, kuchni, ale też w altanie. Różnorodność stylistyczna tych mebli sprawia, że pasują do wielu aranżacji – od klasycznych, przez rustykalne, industrialne, aż po nowoczesne i minimalistyczne.

zlozone krzeslo od tylu

Dopasowanie krzeseł do posiadanego już wyposażenia nie jest zbyt trudne, zwłaszcza że meble są dostępne w wielu wariantach konstrukcyjnych. Mogą być wykonane z metalu, drewna lub formowane z tworzyw sztucznych.