Meble młodzieżowe dla chłopca – jakie wybrać?

Nowoczesny pokój młodzieżowy wygląda zupełnie inaczej, niż jeszcze dekadę temu. Obecnie trendy aranżacyjne dotyczące przestrzeni chłopięcej nie koncentrują się na niebieskich meblach ze wzorami nawiązującymi do tematyki piłki nożnej czy samochodów. Jakie wybrać meble do pokoju chłopca? Sprawdź nasze porady.

Meble do chłopięcego pokoju młodzieżowego – na co postawić?

Chcesz urządzić pokój nastolatka w nowoczesnym wydaniu? Kierując się naszymi poradami, uda Ci się stworzyć estetyczną i praktyczną przestrzeń, która z pewnością przypadnie do gustu młodemu mężczyźnie. Po pierwsze, dzisiaj w trendach są uniwersalne zestawy mebli, czyli takie, które są utrzymane w minimalistycznym tonie. Mowa tutaj zwłaszcza o elementach wyposażenia w kolorze białym, szarym oraz w odcieniach drewna.

Możesz również postawić na meble młodzieżowe dla chłopca w wersji stonowanej, ale wzbogaconej kolorowymi wstawkami. Świetnym przykładem są tutaj meble białe z dodatkiem zielonych, niebieskich czy szarych pasów. Dużą popularnością, jeśli chodzi o wnętrza nastolatków, cieszą się również drewniane meble z czarnymi wstawkami.

Jakie meble młodzieżowe powinny znaleźć się w pokoju nastolatka?

W pokoju chłopca, tak samo jak w przestrzeni dziewczynki powinno znaleźć się łóżko. W młodzieżowej przestrzeni najlepiej sprawdzają się modele z pojemnikiem na pościel lub z szufladami. Strzałem w dziesiątkę może okazać się łóżko piętrowe z antresolą, w którym miejsce do spania ulokowane jest na górze, a pod spodem można umieścić szafę lub biurko – to ogromna oszczędność miejsca, a zarazem idealny wybór dla małych pokoików.

Pracą nastolatków jest nauka, dlatego musisz zapewnić swojemu synowi funkcjonalne i wygodne miejsce do odrabiania lekcji. Postaw na biurko z obszernym blatem, które zapewnia przestrzeń do nauki, a zarazem do rozrywki – korzystania z komputera/ laptopa. Przy biurku musi znaleźć się oczywiście krzesło z komfortowym siedziskiem i ergonomicznym oparciem.

  Dlaczego warto kupić łóżko robione na zamówienie?

Meble młodzieżowe dla chłopca – czego jeszcze nie może zabraknąć w jego przestrzeni?

Każdy nastolatek ma masę rzeczy – ubrań, sprzętów sportowych, książek, podręczników, gier i multum bibelotów. Aby nad nimi zapanować, koniecznie trzeba zainwestować w pojemną szafę, komodę i słupki. Warto zdecydować się również na półki wiszące, na których będzie można wyeksponować ozdoby czy położyć podręczniki, do których dziecko będzie miało łatwy dostęp.

Jeśli przestrzeń na to pozwala, a chłopiec jest miłośnikiem gier, możesz zdecydować się na mały kącik wypoczynkowy, złożony z szafki RTV i kanapy. W ten sposób zapewnisz mu idealne miejsce do gry na konsoli wraz z przyjaciółmi.

Aby nadać przestrzeni nastolatka spersonalizowanego charakteru, uzupełnij ją o dodatki związane z jego zainteresowaniami, np. grafiki z ulubionymi gwiazdami sportu, muzyki czy sztuk walki. Możesz również postawić na figurki czy dywan i oświetlenie w kształcie piłki, jeśli syn lubi futbol. Tak urządzony pokój na pewno przypadnie do gustu każdemu nastolatkowi.