Pomaluj swój świat i zaaranżuj unikalną jadalnię z krzesłami w barwach wiosny

Pomaluj swój świat i zaaranżuj unikalną jadalnię z krzesłami w barwach wiosny

Wiosna to kolory, a kolory to życie! Nie otaczaj się szarościami, jeśli chcesz, aby Twój nastrój był pozytywny, ani beżami, jeśli lubisz aktywność. Psychologia kolorów mówi wprost o barwach i ich wpływie na samopoczucie. Ma to zastosowanie również w… dekoratorstwie! Wiesz, że w łatwy sposób możesz wprowadzić radość do swojej jadalni?

Krzesła loftowe to morze możliwości

Jednym z najpopularniejszych modeli krzeseł do jadalni są te w stylu loft. Co jest ich największą zaletą? To, że występują w wielu kolorach, więc bardzo łatwo dobrać odpowiednie do swojego wnętrza lub stworzyć radosną paletę barw wokół stołu. Różne możliwości sposobu wykończenia krzeseł loftowych zachęcają do ich wyboru nie tylko miłośników nowoczesnych i surowych wnętrz, ale też entuzjastów przytulnych i niewielkich przestrzeni.

Krzesła w stylu loft charakteryzują się prostotą i brakiem zdobień, co czyni je uniwersalnym dodatkiem do każdego pomieszczenia. Mogą być wykonane z metalu, ale też drewna, obite welurem lub innym materiałem łatwym do utrzymania w czystości. Dlaczego tak dobrze sprawdzają się w jadalni? Ponieważ świetnie komponują się z różnego rodzaju stołami i pięknie prezentują w miejscach dobrze oświetlonych.

Jeśli jednak nie masz ochoty na kolorowe siedzenia w części jadalnianej, bez problemu kupisz czarne krzesła loft. Ich elegancka prezencja i designerski wygląd nadadzą pomieszczeniu wyjątkowy charakter.

Znaczenie kolorów w dekoratorstwie

Wpływ na tworzenie przyjemnej przestrzeni w codziennym życiu mają przede wszystkim zapachy i kolory. Te drugie potrafią mocno oddziaływać na samopoczucie, a nawet zdrowie człowieka. Dlatego meblując mieszkanie, warto wiedzieć, jaki wpływ i symboliczne znaczenie mają poszczególne kolory.

  • granatowy – mocny, wytworny kolor, który sprzyja podejmowaniu dobrych decyzji i pomaga w procesie nauki;
  • różowy i fioletowy – w palecie barw leżą blisko siebie i są uważane za kolory związane z magią, przyjaźnią i dobrocią. Mają za zadanie zadbać o przytulność wnętrza;
  • żółty – kolor bardzo pozytywny, kojarzony ze słońcem. Wnosi do pomieszczenia radość i beztroskę;
  • zielony – symbolizuje naturę i odpoczynek. Zapewnia we wnętrzu spokój oraz harmonię, kojarzy się także z wolnością;
  • brązowy – jasny i zbliżony do beżu prezentuje się subtelnie i przytulnie, ale ciemne odcienie są uznawane za przytłaczające. Nie zaleca się wypełniać dużych przestrzeni ciemnymi barwami;
  • niebieski – kolor nadziei, pokoju i bezpieczeństwa. Meble o tej barwie nastrajają pozytywnie i odświeżają przestrzeń;
  • biały – jest klasyczny i uniwersalny. To kolor bezpieczny i łatwy do łączenia z innymi. We wnętrzach wprowadza wrażenie świeżości i czystości.
  Jak i ile kosztuje wygląda budowa kortu tenisowego?

Mając wiedzę na temat znaczenia kolorów we wnętrzach, łatwiej jest umeblować poszczególne pomieszczenia. Przekonaliśmy Cię do pokolorowania swojej jadalni? Wiele propozycji barwnych krzeseł znajdziesz w sklepie Agata.

Krzesła mniej tradycyjne, a równie ciekawe

W jadalni sprawdzą się nie tylko krzesła i stołki, ale też barowe hokery. Chociaż są zwykle kojarzone z siedziskiem na jednej nodze – producenci krzeseł już dawno wyszli naprzeciw potrzebom konsumentów i proponują hokery między innymi z czterema nogami. Taka wersja stołka jest bardzo podobna do tradycyjnego krzesła, jednak wyższa i z krótszym oparciem. Często zapewnia większą wygodę osobom bardzo wysokim.

Hokery świetnie sprawdzają się przy wyspach kuchennych i w częściach jadalnianych z „ladą” zamiast tradycyjnego stołu. Podobnie jak krzesła loftowe, hokery mogą być wykończone na różne sposoby i w wielu kolorach – każdy znajdzie wariant najlepszy dla siebie i swojej jadalni!