kobieta robi porzadki w szafie

Porządki w szafie – domowy zeszyt ćwiczeń, który pozwoli na skuteczne porządki!

Szafa jest miejscem, w którym bardzo często dopuszczamy do bałaganu. W końcu żaden z niezapowiedzianych gości nie będzie do niej zaglądał, a i na co dzień – bez jej otworzenia nie straszy swoją zawartością. Zwykle, ze względu na swoje dość znaczne wymiary pozwala przechowywać także te rzeczy, po które sięgamy rzadko bądź w ogóle. Jednak utrzymanie porządku w szafie odgrywa znaczną rolę w codziennej organizacji czasu.

Warto więc zadbać, aby odzież przechowywana w tym miejscu była właściwie posegregowana. Pozwoli to na szybszy wybór stylizacji każdego dnia, a co więcej przy z łatwością pomieści także te elementy garderoby, które nie są nam przydatne na co dzień. Jeśli należysz do osób, które mają problem z porządkami w szafie wypróbuj sprawdzone triki ułatwiające zrobienie i utrzymanie ładu. Doskonałym pomysłem jest więc sięgnięcie po domowy zeszyt ćwiczeń (zarówno ten „gotowy”, jak i samodzielnie przez Ciebie przygotowany). Jak działa i dlaczego sprawdza się wśród wielu ludzi? Odpowiedź poniżej.

Zeszyt ćwiczeń sposobem na opanowanie bałaganu w szafie!

Na rynku dostępne są specjalne zeszyty ćwiczeń, a więc notatniki, które krok po kroku przedstawiają schemat porządkowania ubrań w szafie. Pozwalają nie tylko na ich prawidłowe rozmieszczenie, ale również wybór elementów nieużywanych, zajmujących miejsce na półkach. Jeśli uczysz się organizacji przestrzeni w garderobie takie rozwiązanie stanowi doskonałe wsparcie oraz pomysł na naukę pewnych nawyków, z obecnością których wybór codziennej stylizacji czy też stroju na nieplanowaną wcześniej okazję okaże się dziecinnie prosty. Powtarzając pewne czynności zyskasz czas na inne zajęcia, a Twoja szafa nie będzie straszyć już chaosem.

Zeszyt ćwiczeń to zbiór instrukcji i podpowiedzi, stworzony przez osoby z doskonałymi umiejętnościami zarządzania własnym czasem. Nie musisz jednak z niego korzystać gdyż innym pomysłem jest wymyślenie własnej metody na porządki i zapisanie jej w dowolnym zeszycie czy notatniku. Od czego zacząć?

  Tapicerowane łóżko 160x200 z pojemnikiem - modny element każdej sypialni

Kilka wskazówek na zaprojektowanie własnego zeszytu ćwiczeń do porządków w szafie

1. Podziel zadania na etapy

Uprzątnięcie całej szafy jednego dnia może łatwo zniechęcić do regularnych porządków, pochłaniając energię i czas. Dlatego zastanów się nad wyborem jej fragmentu. Możesz zacząć od ubrań wiszących na wieszakach, uporządkowania bielizny bądź odzieży poskładanej na półkach.

2. Podział na trzy kategorie

Kolejnym krokiem jest powyjmowanie wybranej części garderoby i przetarcie półek/ pałąka na wieszaki. W tym czasie należy również posegregować odzież na trzy kategorie: ubrania noszone na co dzień, te, którym chcemy dać kolejną szansę w najbliższym (ustalonym przez siebie) czasie oraz te, które ze względu na defekty nie nadają się do noszenia (jak niedopieralne plamy czy przedarcia). Ostatnią kategorię od razu zapakuj do kartonów czy worków i wynieś do odpowiedniego kosza na śmieci.

3. Daj drugie życie

Dobre, niezniszczone ubrania, których postanowiłeś się pozbyć przekaż osobom potrzebującym. W internecie jest wiele ogłoszeń od osób i organizacji przyjmujących używaną odzież. W ten sposób wyeliminujesz zbędną odzież, zyskując dodatkową przestrzeń na naprawdę użyteczne rzeczy.

4. Segreguj garderobę według schematu

Pamiętaj, aby wszystkie ubrania znalazły swoje stałe miejsce. Bieliznę możesz umieścić w specjalnych koszach bądź pudełkach zabezpieczających przed nieładem. To, co powinno wisieć (jak np. marynarki czy koszule) wieszaj na wieszakach tematycznie. W ten sposób z łatwością odnajdziesz wybrany element, który będzie gotowy do założenia.

5. Ubrania na specjalne okazje

Znajdź dla nich jedno miejsce. Niech wszystkie wyjściowe kreacje znajdują się tam niezależnie od czasu. Umożliwi Ci to nie tylko zachowanie porządku, ale również pozwoli zorientować się, czego tak naprawdę potrzebujesz.

Porządek w szafie może wiele ułatwić. Otwierając ją z łatwością zobaczysz jak realnie duża jest Twoja garderoba. Dostrzeżesz też, które jej elementy wymagają wymiany. Zyskasz przestrzeń do wykorzystania na inne ubrania. Oszczędzisz sobie nerwów i czasu przy wyborze codziennych stylizacji.

  5 najlepszych przepisów na ciasta świąteczne

Sprawdź stoliki kawowe 2w1 : https://dekorimeble.pl/stoliki-kawowe-2w1-80