planer

Planer – dlaczego warto go mieć?

Zarządzanie własnym czasem jest kluczem do sukcesu. Choć myśl ta brzmi nieco sztucznie, rodem z promocyjnych filmików biznesowych zawiera w sobie dużo prawdy. Często bowiem zdarza się, że na skutek złej organizacji nie dotrzymujemy terminów, zapominamy o istotnych sprawach bądź gubimy się w natłoku obowiązków. Tu z pomocą każdemu może przyjść planer.

Czym jest planer?

Odpowiadając najprościej na to pytanie, planerem nazwać można formę zeszytu, notesu czy nawet kalendarza, w którym znajdują się osobiste notatki i informacje ważne dla użytkownika. Mogą one dotyczyć spotkań biznesowych, codziennych, tygodniowych a nawet miesięcznych wydatków, czy też koncentrować się na zadaniach wykonywanych w określonym terminie. Wygląd takiego planera zależny jest więc wyłącznie od osoby go posiadającej. Niektórym wystarcza klasyczny kalendarz, inni stawiają na prosty, gładki notes bez jakichkolwiek rubryk czy tabelek. Planer może również przybrać formę tablicy korkowej czy miejsca wygospodarowanego na lodówce. Jego założenie jest jednak takie samo: przypominać i pozwalać na zaplanowanie swojego czasu w codziennym życiu.

Jakie zalety przynosi posiadanie planera?

Korzyści jest wiele. Pierwszą z nich jest bez wątpienia fakt, że zapisując w nim najważniejsze dla nas rzeczy mamy pewność, że nic nie umknie naszej uwadze. Oczywiście pod warunkiem, że nie zapomnimy do niego regularnie zaglądać. Kolejną zaletą jest nauka systematyczności – planer nie uzupełni się sam, nawet jeśli będzie pochodził z najwyższej półki. Dlatego nawyk zapisywania istotnych informacji może przełożyć się na inne aspekty naszego codziennego życia. Dużym atutem jest również organizacja własnego czasu, nie od dziś bowiem wiadomo, że dokładnie zaplanowany dzień może ułatwić realizację obowiązków, przyczyniając się do sukcesów w wielu dziedzinach (zarówno tych prywatnych, jak i biznesowych). Posiadanie planera ma także aspekt psychologiczny – realizacja wyznaczonych celów, nawet tych najbardziej błahych, ma wpływ na nasze samopoczucie i postrzeganie własnej osoby. Pozwala na rozwój i pewnego rodzaju dojrzałość.

  Narzędzia dla profesjonalistów - czego nie można pominąć?

Opowiadając o zaletach takiego rozwiązania, nie można zapomnieć o jeszcze jednej, istotnej funkcji planera. Jest nią monitorowanie istotnych dla nas kwestii: żywieniowych, finansowych, aktywności fizycznej i wielu innych. Umieszczając odpowiednie zapiski mamy wgląd w sytuację na danej płaszczyźnie na przestrzeni dni, tygodni, a nawet miesięcy. Możemy więc z łatwością wyeliminować rzeczy, które w jakiś sposób nas ograniczają albo sprawiają, że nie jesteśmy w stanie sprostać własnym oczekiwaniom.

Jak widać, planer jest przedmiotem dedykowanym zarówno singlom, jak i całym rodzinom. Z jego pomocą z pewnością nie zapomnisz o ważnych datach, wydarzeniach czy spotkaniach. Będziesz mógł samodzielnie korygować sytuację życiową, znajdując czas na wszystko, o czym marzysz. Wystarczy odrobina wytrwałości i chęci, aby stać się człowiekiem zorganizowanym, a przede wszystkim zadowolonym z samego siebie.