kobieta czuje zapach papierosow

Jak pozbyć się zapachu papierosów? Domowe i skuteczne sposoby

Usunięcie zapachu dymu papierosowego jest niezmiernie trudną czynnością, ponieważ posiada się on na wszystkich przedmiotach w domu, a co gorsza wsiąka w ubrania, dywany, zasłony, a nawet ściany. Pranie wszystkich materiałów oraz częste wietrzenie domu nie sprawi, że zapach papierosów zniknie raz na zawsze. Jak usunąć zapach papierosów? Otóż istnieje kilka skutecznych sposobów na pozbycie się tego uciążliwego, nie przyjemnego zapachu.

Jak usunąć zapach papierosów z pokoju?

Niestety bardzo często zdarza się, że nawet jeśli sami nie palimy to nasi goście wcale się nie krępują podczas wizyty w naszym domu i paleniu w pokoju. Oczywiście powinni uszanować nasz dom, jednak nie zawsze mamy śmiałość, by zwrócić im uwagę. Jeśli już dojdzie do takiej sytuacji, powinniśmy przede wszystkim zrobić wszystko, aby nie pozwolić, by w pokoju dym papierosowy pozostał zbyt długo. Najprościej będzie otworzyć okno, by na bieżąco wietrzyć pomieszczenie.

Innym skutecznym rozwiązaniem jest naturalny neutralizator zapachu papierosów, jak jest świeczka. Najlepiej w tym celu sprawdzą się te z wosku pszczelego, które są naturalne. Kolejnym neutralizatorem jest zapalone kadzidełko.

Można również:

 • Nasypać sody oczyszczonej do popielniczki
 • Spryskać zasłony i dywany oraz kanapy i fotele woda z dodatkiem olejku eterycznego
 • Często opróżniać popielniczkę
 • Odkurzyć pokój oraz kanapy odkurzaczem z filtrem antytabakowym

Zapach papierosów w mieszkaniu – jak go usunąć?

Przede wszystkim nie należy dopuścić do tego, by dym papierosowy pozostawał w naszym mieszkaniu zbyt długo, ponieważ bardzo ciężko jest się pozbyć zapachu papierosów z mieszkania, które nim przesiąkło. Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania? Przedstawiamy kilka skutecznych metod:

  Jak dobrze umyć szyby i okna? x sprawdzonych porad

1. Wilgotność powietrza

Jak zniwelować zapach papierosów? Jednym ze skutecznych sposobów jest odpowiednia wilgotność powietrza w mieszkaniu. Można zawiesić a kaloryferach nawilżacze, do których należy nalać nie tylko wodę, ale także kilka kropel ulubionego zapachu olejka eterycznego.

2. Kawa

Bardzo skutecznym sposobem na zapach papierosów w mieszkaniu jest mielona kawa. Należy nasypać jej do woreczków i rozwiesić lub rozłożyć w pokoju. Pamiętaj, by co dwa tygodnie nasypać świeżej kawy, dzięki temu zapach tytoniu zostanie zniwelowany.

3. Soda oczyszczona lub ocet

Sodę w talerzyku lub ocet w miseczce stawiamy obok popielniczki, te kuchenne produkty pomogą pozbyć się brzydkiego zapachu z mieszkania, również dymu papierosowego. Warto jest wymieniać zawartość pojemnika co tydzień.

4. Alkohol izopropylenowy

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dym papierosowy osiada się na wszystkich przedmiotach w domu, dlatego aby pozbyć się tego brzydkiego zapachu konieczne będzie także wyczyszczenie wszelkich sprzętów, takich jak lodówka, telewizor czy komputer. Wystarczy spryskać alkoholem konkretną powierzchnie i przetrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry, która jej nie porysuje.

5. Odświeżacz powietrza

Prawie każdy posiada go w swoim mieszkaniu. Za jego pomocą skutecznie pozbędziemy się brzydkich zapachów, nie tylko dymu papierosowego.

mezczyzna pali papierosa

Jak usunąć zapach papierosów z ubrań?

Wszystkie materiały w mieszkaniu, w którym się pali bardzo szybko przesiąkają zapachem papierosów. Konieczne jest ich upranie i to powinno w zupełności wystarczyć. Jeśli jednak chcemy wzmocnić efekt, a dodatkowo odświeżyć odzież, można wrzucić do bębna kilka plasterków dowolnych cytrusów. Bardzo dobrym pomysłem jest również użycie płynu do płukania o mocnym zapachu, na przykład: lawendowym, kwiatowym czy cytryny.

Jaki jeszcze neutralizator zapachu papierosów będzie skuteczny, jeśli chodzi o ubrania? Możemy dodać do prania łyżeczkę amoniaku, kwasku cytrynowego lub sody oczyszczonej. Gdy mamy do czynienia z zapachem papierosów na kurtce, torebce czy butach to możemy przetrzeć te elementy roztworem wody z octem.

  Czym myć płytki, żeby błyszczały? 5 najlepszych sposobów

Jak usunąć zapach papierosów z auta?

Zapach papierosów jest bardzo uciążliwy, zwłaszcza w aucie. Nigdy samo wietrzenie go nie przynosi oczekiwanych efektów. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie naturalny pochłaniacz dymu papierosowego, który możemy wykonać sami. Na rynku znajdziemy także gotowe pochłaniacze zapachów o różnych zapachach.

A jak usunąć zapach papierosów z ust?

Przede wszystkim bardzo skuteczne są profesjonalne pastylki, które zakupimy w aptece, alternatywa dla nich jest zwykła guma do żucia. Innym nie mniej skutecznym sposobem jest umycie zębów, nie zawsze jednak możemy to zrobić, zależnie od tego, gdzie jesteśmy. Czy możemy zrobić coś jeszcze? Owszem, na przykład:

 • Płukanie jamy ustnej
 • Picie dużej ilości wody
 • Żucie natki pietruszki
 • Żucie bazylii
 • Jedzenie cytryny

brzydki zapach z ust

Jak zrobić pochłaniacz dymu papierosowego?

Jak pozbyć się zapachu papierosów? Można w tym celu zrobić domowy pochłaniacz dymu papierosowego. Jakie produkty codziennego użytku nam się przydadzą? Między innymi:

 1. Kawa – nasypujemy mieloną kawę do woreczków i rozwieszamy w mieszkaniu. Należy wymieniać ją co dwa tygodnie.
 2. Soda oczyszczona – nasypujemy ją na talerzyk i stawiamy w pomieszczeniu, w którym się pali
 3. Ocet – nalewamy jego niewielką ilość na spodek i stawiamy w pobliżu popielniczki
 4. Świeczka – odpalona świeczka będzie pochłaniała nieprzyjemną woń dymu papierosowego
 5. Kadzidełka – odpalone kadzidełko o ulubionym zapachu, na pewno sprawi, że dym papierosowy nie będzie tak odczuwalny, można kupić również te antytabaskowe dostępne w sklepach
 6. Pomarańcze z goździkami – w pomarańcz wbijamy kilkanaście goździków i stawiamy ją na stolik, jest to również bardzo efektowna ozdoba każdego wnętrza
 7. Lawendowe saszetki – lawendę wsypujemy do bawełnianych lub lnianych woreczków i rozwieszamy w domu
 8. Węgiel drzewny – postępujemy jednakowo jak w przypadku lawendy czy kawy
 9. Herbata z olejkami eterycznymi – herbatę liściastą skrapiamy ulubionym olejkiem i nasypujemy mieszankę w talerzyki, rozstawiając po mieszkaniu
 10. Odświeżacz w sprayu – na rynku znajdziemy te przeznaczone do neutralizacji dymu papierosowego